tel. +48 91 45 32 478
ul. Zielonogórska 34B   Szczecin
 • Start
 • Warto wiedzieć
 • Czas użytkowania opon

Czas użytkowania opon

Czas użytkowania opon - przydatne informacje

Okres użytkowania opon uzależniony jest od kilku czynników, wśród których można wymienić m.in. materiał z jakiego zostały wykonane, warunki w jakich są eksploatowane oraz przechowywane. Na szybsze zużycie wpływa także złe wyważenie kół oraz ogólny stan techniczny pojazdu, konserwacja, obciążenie, itp..

W związku z powyższym tempo zużycia opony może się różnić od czasu podanego przez producenta. Ważne jest dokonywanie systematycznych kontroli, które pozwolą ocenić ich stan i możliwość dalszego użytkowania. Każdy z producentów posiada własną recepturę na wytworzenie materiału, z którego produkowana jest opona - ich skład to mieszanka kauczuku z domieszkami innych materiałów, które charakteryzują się indywidualnymi właściwościami, a tym samym trwałością.

Aby mieć pewność, że opona przetrwa przewidywany czas użytkowania, należy odpowiednio o nią zadbać. Kierowcy powinni sami kontrolować stan ogumienia, a zaniepokoić powinny ich wszelkie nieprawidłowości, np. utrata ciśnienia, nierównomierne wytarcia oraz sygnały podczas jazdy (wibracje, ściąganie w bok). Przy jakichkolwiek oznakach, powinno się przeprowadzić oględziny i kontrolę w przeznaczonych do tego serwisach. Specjaliści z tej dziedziny, najlepiej ocenią stan techniczny ogumienia i wskażą, jakie powinno być dalsze postępowanie.

Po upływie 5 lat stałego użytkowania opon, kontrola pod okiem specjalistów w serwisie opon, powinna być przeprowadzona przynajmniej raz do roku. Wskazane jest przestrzeganie zaleceń i wytycznych podanych przez producenta. Jeżeli opony nie były wymienione przez 10 lat od momentu produkcji, wskazana jest ich wymiana, nawet w sytuacji gdy po oględzinach sprawiają wrażenie zdatnych do użytku.

Wulkanizacja mobilna do usług

Jeżeli zauważyłeś nierównomierne zużycie opony lub jakiekolwiek problemy, to czas aby skontaktować się z zawodowym wulkanizatorem. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, która świadczy usługi związane z naprawą i wymianą ogumienia. Wulkanizacja mobilna opon przemysłowych, którą się zajmujemy w Szczecinie i okolicach, z pewnością nie zawiedzie Twoich oczekiwań.

Dysponujemy wozem z pełnym wyposażeniem do serwisowania opon przemysłowych poza warsztatem stacjonarnym. Możemy bez problemu dotrzeć do punktu wskazanego przez Klienta i na miejscu zająć się naprawą lub wymianą opon. Rozwiązanie takie jest z pewnością wygodniejsze dla Klientów, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. W razie potrzeby zadzwoń.

 • Mobilna wulkanizacja Szczecin - oszczędność czasu i pieniędzy

  Uszkodzenie opony zawsze następuje w najmniej oczekiwanym momencie i pojawia się problem, jak sobie z tym poradzić. Dotarcie z uszkodzoną oponą do Serwisu może być kłopotliwe, szczególnie w przypadku pojazdów wielkogabarytowych, jak samochody ciężarowe i dostawcze lub maszyny rolnicze i budowlane. Dlatego Wyrwa Car uruchomił usługę mobilnej wulkanizacji w Szczecinie i okolicach, aby dotrzeć do potrzebujących pomocy Klientów i na miejscu wykonać stosowne działania naprawcze.

  Jako firma z długoletnim stażem, poznaliśmy potrzeby Klientów. Mieliśmy czas popracować nad rozwojem naszego serwisu i zakup niezbędnego oprzyrządowania. Zaplecze techniczne naszej firmy posiada samochód z pełnym wyposażeniem, umożliwiającym wykonanie wszystkich koniecznych czynności doprowadzających ogumienie pojazdu, do stanu używalności. Na miejscu możemy podjąć się wulkanizacji lub w razie potrzeby wymiany opon. Wyważamy koła, aby pojazd zachował bezpieczeństwo na drodze. Wulkanizacja opon w Szczecinie, działa kompleksowo i solidnie.

 • Pogotowie wulkanizacyjne Szczecin - zawsze gotowi do działania

  Jak sama nazwa wskazuje pogotowie wulkanizacyjne w Szczecinie pojawia się nagłych przypadkach, kiedy potrzebna jest pomoc. Jeżeli opona Twojego samochodu ciężarowego lub maszyny rolniczej, tudzież innego pojazdu tego typu uległa uszkodzeniu - skontaktuj się z nami. Dysponujemy samochodem, którego wnętrze skrywa urządzenia, narzędzia i akcesoria przeznaczone do serwisowania ogumienia przemysłowego. Ważną częścią składową firmy są wykwalifikowani i kompetentni pracownicy.

  Dzięki nam nie musisz martwić o przetransportowanie pojazdu, tracić nerwów i niepokoić o przestoje w firmie. Wystarczy telefon do naszej firmy i wskazanie punktu dojazdu, a my dotrzemy w podane miejsce. Zdajemy sobie sprawę, że w takich sytuacjach liczy się czas, więc możliwie najprędzej zjawimy się z pomocą. Pogotowie wulkanizacyjne Szczecin, działa także w obrębie okolicznych miejscowości, jak np.: Police, Pyrzyce, Goleniów i inne. Oceniamy stan uszkodzenia i podejmujemy decyzję, co do sposobu działania. Efektem jest sprawny pojazd, który bez zbędnego czekania może wyruszyć w trasę.

 • Wymiana opon u Klienta - wygodne rozwiązanie

  Jeżeli użytkujesz samochód ciężarowy lub dostawczy, albo też maszynę budowlaną bądź rolniczą, gdzie wskazana jest wymiana opon - zgłaszamy się do usług. Naszym atutem jest to, że uwzględniamy potrzeby Klientów i nie wymagamy przyjazdu do naszego serwisu. Dzięki doskonale wyposażonemu warsztatowi mobilnemu, dokonujemy wymiany opon u Klienta w Szczecinie oraz pobliskich miejscowościach. Możemy dokonać wymiany także na trasie, dbając o zabezpieczenie pojazdu i nie tarasowanie drogi.

  Trzymamy się zasad, do których należy uczciwość, solidność i terminowość. Dzięki temu, że jesteśmy wierni naszym postanowieniom, zyskaliśmy zaufanie Klientów, którzy cenią nasz profesjonalizm. Wymiana opon u Klienta w Szczecinie to rozwiązanie pozwalające na dużą oszczędność czasu, a w konsekwencji także i kosztów. Nasz obszar działania sięga okolicznych miejscowości w zachodniopomorskim, m.in. Polic, Pyrzyc czy Goleniowa. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników z doświadczeniem branżowym, dzięki którym nie zawiedziemy Państwa oczekiwań. Zapraszamy!

 • Wulkanizacja mobilna 24h - zadzwoń do nas o dowolnej porze

  Firma Wyrwa Car w trosce o Klientów uruchomiła usługę wulkanizacji mobilnej 24h w Szczecinie i okolicznych miejscowościach. Nie musisz się martwić, że dzięki niespodziewanemu uszkodzeniu opony w samochodzie ciężarowym, dostawczym, maszynie rolniczej bądź budowlanej będziesz narażony na przestoje i straty. Jeżeli przydarzy się, że Twój pojazd „złapie gumę” czym prędzej zadzwoń do nas. Działamy kompleksowo, więc po naprawie lub wymianie opony zajmiemy się wyważeniem kół. Nasi pracownicy będą wiedzieli co robić.

  Nie każda firma podejmie się wulkanizacji opon w samochodzie ciężarowym, ze względu na brak zaplecza umożliwiającego działanie przy wozach o tak dużych gabarytach. Doświadczenie jakie zdobyliśmy na przestrzeni lat oraz poznanie potrzeb Klientów sprawiło, że wyposażyliśmy naszą firmę w pojazd wyekwipowany w urządzenia i narzędzia, za pomocą których naprawimy opony w dowolnym miejscu. Wulkanizacja mobilna 24h w Szczecinie i okolicach, nie zawiedzie oczekiwań - przyjedzie szybko i zajmie się naprawą ogumienia w przypadku samochodów ciężarowych i dostawczych.

Grupa Wyrwa

Warsztat samochodowy
wyrwaszczecin.pl

Warsztat samochodowy

Warsztat samochodowy Wyrwa Car to kompleksowość usług na wysokim poziomie. Zachęcamy do skorzystania usług.

Profesjonalny serwis opon
wyrwaopony.pl

Profesjonalny serwis opon

Serwis Opon Wyrwa to wszelkie usługi związane z ogumieniem pojazdów. W ofercie m.in. wymiana i wulkanizacja opon.

Wulkanizacja mobilna
wulkanizacja-mobilna.eu

Wulkanizacja mobilna

Wulkanizacja mobilna dotyczy samochodów dostawczych i ciężarowych oraz maszyn rolniczych i budowlanych.